Doporučujeme

HABIBI-DĚTI A MY (sportovní školka, kurzy, školení)

Kontakt:

Ing. Vladimír Krigl

Nakladatelství Agentura KRIGL 

Pod Strašnickou vinicí 15/738

100 00 Praha 10
email: vladimir@krigl.cz

dobrý anděl nové

zpět na seznam

Anebo jen nezvyk?

Anebo jen nezvyk?

Anebo jen nezvyk?

Jiří Weinberger, Petr Wohl, 115x165mm, 104 stran, brožované, cena 168,- Kč

 

Na jeden zátah by těchto 74 krátkých básní napsal snad jenom maniak v posledním tažení. Tenhle materiál ovšem vznikal v rozmanitých situacích během několika desítek roků. Kresby, jež jsou součástí knihy, jsou doplněním poměrně velmi společného náhledu na život v jeho různých podobách.

Jiří Weinberger, absolvent specializace Pravděpodobnost a matematická statistika na MFF UK se ve svých zájmech posouval po křivce matematické teorie – simulační modelování – průmyslová praxe - školicí aktivity a po celou dobu sledoval i svoje další, zdánlivě protichůdné, zájmy: literární kabarety – původní písně – autorské improvizační herectví. Napsal někdy sám, někdy se spoluautory, 15 knih básní, povídek, písňových textů a scénářů. Jednorázově na sebe upozornil i jako překladatel poezie amerického básníka Ogdena Nashe a také svými texty písní pro hru Myška z bříška v Divadle v Dlouhé.

Petr Wohl je absolventem 1. lékařské fakulty UK a pracuje jako diabetolog, endokrinolog a vedoucí Centra domácí parenterální výživy v IKEM. Spolu se svým bratrem Pavlem se již od dětství věnují výtvarnému umění a mají za sebou již početnou řadu výstav. V roce 2017 založili uměleckou skupinu WOW s Markem Ondrovičem.

ISBN 978-80-88104-34-6

24.2.2018