Doporučujeme

HABIBI-DĚTI A MY (sportovní školka, kurzy, školení)

Kontakt:

Ing. Vladimír Krigl

Nakladatelství Agentura KRIGL 

Pod Strašnickou vinicí 15/738

100 00 Praha 10
email: vladimir@krigl.cz

dobrý anděl nové

zpět na seznam

O umíněné Andělce

O umíněné Andělce

O umíněné Andělce 

Lucie Bezděková, Fleuertje Laut,160x200 mm,76 stran, vázané, cena 188,- Kč

 

Umíte si představit, že jste anděl, a nikdy se nedostanete na Zem? Že neumíte? To ani hlavní hrdinka tohoto krásného příběhu.

Andělka je hodná, vtipná, talentovaná, a to nejdůležitější, hlavně umíněná. Tohle všechno je jí však k ničemu, když jí hrozí, že stráví celý svůj dlouhý nesmrtelný život hlídáním nebeské brány. Pro ztřeštěného anděla největší noční můra. Zajímá vás, jak to s Andělkou dopadne? Zůstane navždy jen jako strážce? Pokud zajímá, vydejte se na cestu plnou humoru, krásných víl a jednorožců. Prožijte s Andělkou její radosti i strasti, ztráty i nálezy. A možná, ale opravdu možná, během příběhu zjistíte, že vám je některá z postav podobná a že máte i podobné sny a přání. Sny se splní, když se nebojíte a přání dobrého zase otevírá srdce.

 

Následující dny a měsíce utíkaly velmi rychle. Bylo to nejkrásnější období, jaké kdy Andělka zažila. Ve třídě se toho učili spoustu. Jak uvařit kouzelný lektvar, jak odříkávat správně kouzla, a to nejdůležitější, jak se má takový anděl chovat ke svému svěřenci.

Kouzlení a míchání lektvarů šlo Andělce snadno, horší to bylo s výukou chování. Andělka měla totiž jednu ne moc pěknou vlastnost, a to že perfektně dělala jen to, co ji baví, a mluvit ji nebavilo vůbec. Raději vždy jednala. Byla prostě trochu zbrklá, dřív konala, než přemýšlela, a proto se většinou dostala do problémů. Díky této vlastnosti ji někteří vnímali jako malého lumpa. Ještěže nemohou andělé propadnout, napadlo ji několikrát. O tuto myšlenku se jednoho dne podělila s maminkou. Ta se trošičku smutně pousmála a řekla: „Ano, to je sice pravda, ale anděl, který neprojde učením, a nezíská tak svého svěřence, se nikdy nepodívá na zem.“

„A co se s ním stane?“ zeptala se vyděšeně Andělka.

„Nic strašného, broučku, jen bude prostě navždy jen v nebi. Hlídat třeba brány, zpívat v andělském sboru a starat se o menší andílky,“ usmála se maminka.

Nic strašného? Taková nuda! Několik tisíc let každý den stejný pořád dokola. Ne, to nemůžu dopustit, napadlo Andělku. Já na zem půjdu, ať to stojí, co to stojí, jen tak mně neříkají umíněná.

Dny ubíhaly a Andělka se ve škole snažila, jak jen mohla. Škola ji bavila, bohužel pořad nechápala hlavní pravidlo v nebi.

ISBN 978-80-88104-56-8

13.6.2019